НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ

Науково-дослідний інститут ветеринарної хірургії, репродуктології та фармакології

 

Директор – Рубленко Михайло Васильович,
доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН,
завідувач кафедри хірургії та хвороб дрібних домашніх тварин,
+380934663380; e-mail – dep.surgary@btsau.edu.ua
 
 
Кількісний склад: доктори ветнаук – 3; доценти – 7; доктори філософії – 3; аспіранти – 3.
Лабораторії НДІ: проблем регенеративної медицини у тварин; проблем репродуктології; клінічної та експериментальної фармакотерапії; клініка дрібних тварин; віварій.
Мета НДІ – розроблення, апробація та впровадження у практику ветеринарної медицини інноваційних засобів і технологій лікування тварин.
 
Основні завдання НДІ:
1) Вивчення механізмів дії загальних і місцевих анестетиків, клінічної фармакології засобів анестезіологічного забезпечення, розроблення способів та схем знеболювання, знерухомлення та гуманної еутаназії, реанімаційних заходів за діагностичних і лікувальних процедур у ветеринарній медицині.
2) Вивчення закономірностей і механізмів розвитку хірургічної патології запального, інфекційного, метаболічного і неопластичного ґенезу в тварин різних видів.
3) Розроблення методів лікування і профілактики хірургічної патології із застосуванням клітинної терапії та нанотехнологій.
4) розроблення протоколів фармакотерапії за патологічних станів у тварин та оцінка їх ефективності;
5) моніторинг ефективності фармакотерапевтичних засобів у тварин.
6) розроблення системи інтегрального аналізу стану відтворення великої рогатої худоби і свиней із урахуванням різних технологічних умов, породи, продуктивності, загального клінічного стану поголів’я, наявності поліморбідної, ортопедичної, ендокринної, метаболічної патології та мікробного біоценозу з метою визначення основних причин порушення фертильності самок та впровадження адекватних лікувально-профілактичних заходів;
7) розроблення та апробація ефективних методів та фармакологічних засобів для лікування і профілактики акушерських й гінекологічних хвороб;
 
Послуги НДІ: 
– доклінічні та клінічні дослідження фармакотерапевтичних засобів.
– підготовка магістрів, аспірантів і докторантів, керівників і спеціалістів ветеринарної медицини
– проведення сучасних інструментальних методів діагностики (ехографія,  рентгенографія, ендоскопія, офтальмодіагностика.